برندینگ و طراحی بسته بندی

همه چیز درباره عطر شماره ۵ شنل

همه چیز راجع به عطر شماره 5 شنل

چرا عطرِ شنل گران است؟

بسیاری از ما عطر استفاده می کنیم و هر کدام نوت خاصی را دوست داریم و از تکرار عطر خوش آن روی تنمان لذت می‌بریم. خیلی از عطرها سابقه‌ی طولانی در دنیای فشن دارند که عطر شماره ۵ شنل یکی از محبوب‌ترین آن‌هاست. عطری که بیش از ۱۰۰ سال جز پرفروش‌های بازار بوده است. خیلی از مردم دوست دارند همیشه بوی عطر خاصی را بدهند تا کم‌کم این عطر یادآور شخص خودشان باشد. هرچند عطر به‌خودی‌خود خاطره می‌سازد اما این کار می‌تواند برند را در ذهن مخاطب تثبیت کند. عطر شماره ۵ شنل این کار را به‌سادگی انجام می‌دهد. برای شناختن این عطر اسرارآمیز لازم است ابتدا با خود کوکو شنل آشنا شویم.

کوکو شنل که بود؟

کوکو شانل را می توان یکی از تاثیرگذارترین زنان جهان در قرن اخیر دانست. وی با خلاقیت خود و ایده های متفاوتش در زمینه طراحی لباس و عطر توانست در قرن بیستم جایگاه بسیار والایی در زمینه مد و فشن کسب کند. خلاقیت های او چه در زمینه هنر چه در زمینه عطر هنوز بعد از گذشت همه این سال ها و تغییر سبک پوشش، تازگی خود را از دست نداده و می توان او را صاحب سبک خود دانست. شنل هنرمندی ست ،که قطعا در رسیدن به اهدافش موفق شد. تاثیری که شنل در سبک پوشش زنان در دنیا به وجود آورد ،موجب نوعی انقلاب از سلطه گری های قرون وسطی شد. رسیدن به پوشش عادلانه برای زنان و حضور راحت تر در جامعه توانست حس آزادی ،رهایی و راحتی را که از جمله مهمترین دستاوردهای برند شنل و دست اندرکاران آن بود، ایجاد کند.

کوکو شنل کیست؟

تولد عطر شماره ۵ شنل:

کوکو شانل به عطر هایی که در عصر او در بازار وجود داشت، هیچ گونه علاقه ای نشان نمی داد. او بر این باور بود که عطر باید از شخصیت برخوردار باشد و تجلی بخش شخصیت یک زن باشد. شانل عدد ۵ را عدد شانس خود می دانست ، (به همین دلیل) عطر شانل را در۵ امین روز هفته از ۵ امین ماه سال به بازار عرضه کرد.

ترکیبات عطر شماره ۵ شنل:

فرمولاسیون اصلی نسخه “شانل شماره پنج” هنوز یک راز است. اما به نظر می رسد که باید ترکیبی باشد از یاس و نوعی گل رز. شنل می‌خواست با این انتخاب تمامی عطرهای موجود در دوره خود را از میدان رقابت خارج کند. و صد البته که موفق شد. او در سال ۱۹۲۱،عطر موفق شانل شماره ۵ را با کمک ارنست بوکس به صنعت مد معرفی کرد و در صنعت عطر سازی انقلابی برپا کرد که سابقه نداشت. عطر شانل شماره ۵ را نه فقط یک رایحه خوش بلکه می توان یک اثر هنری دانست. عطری در گذشته که ندای آینده را با خود حمل می کند و محصولی ست که در تمامی دوران ها یادآور زیباترین خاطره هاست و با خود احساس لوکس بودن به همراه دارد.

طراحی بسته بندی شیشه شنل 5 در طول سالها

طراحی بسته‌بندی شیشه شنل ۵ در طول سال‌ها

بسته‌بندی شیشه عطر شنل شماره ۵:

شاید ظرف عطر شماره ۵ شنل در نگاه اول یک بسته بندی ساده به نظر بیاید اما نباید به این سادگی، سطحی نگاه کرد. در پس آن فلسفه های درخشان وجود دارد و باید با نگاه زیبایی شناسی به آن توجه کرد . فرم مربع شکل بسته بندی عطر شماره ۵ شنل از لحاظ بصری احساس تعادل، استحکام و استواری را به بیننده می دهد. افلاطون مربع را زیبا و مطلق می دانست و آن را نماد تکامل میدید. کامل بودن زن چیزی ست که شاید در ۱۰۰ سال پیش به هیچ وجه قابل پذیرفتن نبود. شفافیت شیشه عطر شماره ۵ شنل را نیز نباید نادیده گرفت. در دوره ای که ظرف عطر را با تجهیزات مختلف تزیین می کردند شنل با ایده ی شیشه ی شفاف دری جدید به روی طراحی عطر باز کرد. شفاف بودن یکی از علل های شروع سبک مدرنیسم است.

بسته بندی شیشه عطر شنل شماره 5

عصر شماره ۵ شنل سال ۲۰۱۵ در موزه آرت نیویورک در بخش مربوط به شانل به نمایش گذاشته شد. در این موزه هر فرد تنها ۱۰ دقیقه در راهرویی با عطر اصلی شانل راه می رفت و پس از آن، از تجربه ی خود در مورد این عطر شگفت انگیز صحبت می کرد. این کار با هدف به نمایش گذاشتن خلاقیت و خاص بودن این عطر برای عموم مردم طراحی و اجرا شد.

عطر شنل خاص بودن خود را با استفاده از یک بسته بندی با ابعاد مشخص و قابل درک به جهان معرفی کرد. شاید یکی از دلایل موفقیت آن وجود چنین توازنی در طراحی بسته بندی و رایحه بوده است که موجب شد شماره ۵ شنل را به عطری ماندگار در همه ی دوران ها تبدیل نماید. اگر شما هم برای رایحه ی خود دنبال ظرف هستید یادتان باشد یکی از مهم ترین مسائلی که باید در نظر داشته باشید توازن بین رایحه و آناتومی بسته بندی ست. سورنا انتخاب برتر با نمونه ای مختلف از بسته بندی عطر می تواند شما را در انتخاب مناسب ترین ظرف شیشه ی عطر یاری دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *