تحقیقات و ابتکارات

تاثیر بسته‌بندی روی ماندگاری اسانس و عطر

تاثیر بسته بندی روی ماندگاری اسانس و عطر

بسته‌بندی چقدر در سالم نگه داشتن اسانس و عطر اثر دارد؟ 

استفاده از اسانس برای عطر به زمان مصر باستان برمی گردد. مصری‌ها از روغن‌ها و گیاهان معطر برای بهبود خلق و خو، التیام بیماری و حفظ ظاهر خود استفاده می‌کردند. این‌ها همان دلایلی هستند که امروزه از روغن‌های در تولید عطر استفاده می‌شود. اسانس در صنعت عطرسازی کاربرد خاص خود را دارد و وجود آن برای شروع فرایند عطرسازی ضروری است.

در این مقاله به این موضوع که اسانس عطر چیست و به معرفی بسته بندی های مناسب برای استفاده اسانس می پردازیم.

اسانس عطر چیست؟

  • اسانس عطر شامل ترکیبات معطر فرار و مایع برگرفته از منابع طبیعی و گیاهان است.
  •  اغلب اسانس‌ها از روغن‌هایی با حلالیت ضعیف و آب تشکیل شده‌اند.
  •   اسانس در صنعت عطرسازی استفاده‌های زیادی دارد.
  •   به‌طور کلی اسانس به قسمت پارافین موجود در عطر گفته می شود .
  •  اسانس‌های معطر برای طعم دادن به مواد غذایی و عطرسازی استفاده می‌شوند.
  •  اسانس عطر با روش استخراج (تقطیر، پرس سرد )تولید می‌شوند.
  •  همه‌ی مواد خوشبوی اطراف ما اسانس دارند.

چه اسانس‌هایی یک عطر خوب می‌سازند؟

می‌توان گفت بهترین عطرها با نت‌های بالا، میانی و پایه تولید می‌شوند، وقتی نوبت به تصمیم‌گیری درمورد اسانس‌هایی می‌رسد که یک عطر خوب را می سازند، باید بدانیم اسانس نه‌تنها عطر را جذاب‌تر می‌کند، بلکه ماندگاری بیشتری نیز دارد. رایحه‌های مرکبات رایج‌ترین نت‌های بالا هستند اما سایر نت‌های گیاهی، تند و مشتق از گل نیز به این رده راه پیدا می‌کنند. نت‌های بالای به‌طور ایده‌آل ۳۰ درصد از ترکیب عطر اسانس را تشکیل می‌دهند و قبل از این‌که محو شوند حدود نیم ساعت روی پوست شما باقی می‌ماند.

چه اسانس‌هایی یک عطر خوب می‌سازند؟

بسته‌ بندی اسانس عطر :

 اسانس‌ها برای صنعت تولید عطر مفید و کاربردی هستند و در چند سال اخیر به یک فرآورده‌ی محبوب تبدیل شده‌اند، پس باید توجه ویژه‌ای به بسته‌بندی آن‌ها داشت. بسته‌بندی مناسب و استاندارد می‌تواند به سالم نگه داشتن اسانس کمک کند و با زیبایی بصری خود مخاطب را برای خرید و استفاده مشتاق‌تر کند.

  • در ادامه تعدادی بسته بندی اسانس عطر را بررسی می‌کنیم:

مجموعه اسانس طبیعی یک هدیه‌ی ایده‌آل برای خانواده، دوستان و عزیزان شما در تولد، سالگرد، روز ولنتاین یا عید نوروز است. یک بسته‌بندی خوشبو با طراحی خیره‌کنند و زیبا که برای هر کدام از اسانس‌های آن رنگ خاصی انتخاب شده است.

ویال شیشه ای اسانس

ویال شیشه ای اسانس:

ویال‌های شیشه‌ای می‌توانند یک گزینه‌ی عالی برای بسته‌بندی روغن‌ها باشند. این ویال‌های شیشه‌ای کوچک با کاهش اندازه‌ی دهانه و درپوش‌ها برای بسته‌بندی اندازه‌ی نمونه و با مقدار کمی اسانس مناسب هستند.

بسته بندی مدرن اسانس:

بسته بندی هایی که از بسته بندی های سنتی اسانس متمایز باشد. برچسب هایی طراحی شده که تمیز، مدرن و سرگرم‌کننده باشد.اسانس‌های صد در صد طبیعی با بسته بندی های بروز و مدرن که سبک مینیمال را نمایان‌گر شده است.

وقتی روغن‌های ضروری خود را بطری می‌کنید، می‌خواهید تا جای ممکن تازه باقی بمانند. آگاهی دادن به مشتریان درمورد نگهداری روغن‌ها در مکانی خنک، تاریک و خشک، آن‌ها را برای مسئولیت‌پذیری تشویق می‌کند اما همه‌ی مشتریان روغن‌های خود را به‌درستی نگهداری نمی کنند. برداشتن گام اضافی برای محافظت از محصول خود با بسته‌بندی مناسب به معنای جذب بیشتر مشتریان خواهد بود.

برای انتخاب بسته بندی اسانس‌های متنوع و جذاب با سورنا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *